Każdy, kto interesuje się w jakimś stopniu zakładami bukmacherskimi, wie jak ważnym elementem obstawiania, jest analizowanie spotkań. Wielu początkujących graczy ma jednak ma problem, aby odpowiednio przeanalizować wybrane spotkanie. To właśnie dla nich jest skierowany ten artykuł. Przedstawimy tutaj, jak powinna wyglądać przykładowa analiza meczu piłkarskiego.

analiza bukmacherska z piłki nożnej
Jak prawidłowo analizować mecze piłki nożnej

Wybór odpowiedniego wydarzenia

Przyglądając się weekendowej ofercie zakładów bukmacherskich dotyczących piłki nożnej, zobaczymy, że jest ona bardzo atrakcyjna. Wielu początkujących graczy wybiera zdarzenia kierując się głównie ich kursami lub nazwami drużyn, które wezmą w nich udział. Takie wybieranie, które można nazwać wręcz na chybił trafił jest bardzo złą praktyką. Powinniśmy się zastanowić najpierw nad wyborem ligi. Powinna ona być dobrze znana, a informacje jej dotyczące łatwo dostępne.

Nie warto więc wybierać lig, które są nam całkowicie obce, a informacje praktycznie niedostępne ze względu na przykład na barierę językową. Dlatego też dużo łatwiej jest obstawiać mecze Bundesligi czy też La Liga, o których znajdziemy dużo informacji zarówno po polsku, jak i po angielsku niż mecze ligi belgijskiej lub czeskiej.

bukmacher betclic bonus
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny KOD500

Wybór odpowiedniego bukmachera 

Wielu graczy może uznać, że punkt ten jest zbędny lub oczywisty. Dla początkujących może to być jednak bardzo ważna informacja. Ważne jest, by znaleźć wydarzenie, które nas interesuje po najlepszym dla nas kursie. Niektórzy z bukmacherów jak STS czy Fortuna mają olbrzymie marże, co zaniża ich kursy, a nie jest tajemnicą, że im lepszy kurs, tym większa wygrana. Dlatego więc powinniśmy sprawdzać oferty różnych bukmacherów na wybrane zdarzenie. Warto też podczas wyboru miejsca, w którym postawimy nasz zakład zwrócić uwagę czy bukmacher posiada opcję gry na żywo w danym przypadku. To może pozwoli nam zminimalizować możliwe straty w danym spotkaniu.

Do obstawiania meczów piłki nożnej polecanych jest kilku legalnych w Polsce zakładów online, gdzie kursy i marża są najlepsze. przede wszystkim jest to bukmacher Betclic, a dopiero potem Etoto i LVbet.

Analiza spotkania piłki nożnej

Gdy już wybierzemy interesujący nas mecz i bukmachera, u którego postanowimy go obstawić czas przejść do konkretnej analizy spotkania. By dobrze przeanalizować spotkanie, musimy mieć dostęp do konkretnych informacji:

– składów zespołów — wielu graczy nie zwraca uwagi na ten ważny element. Często nie sprawdzają oni czy najważniejsi gracze w danym spotkaniu grają, czy może pauzują za kartki lub odpoczywają przed ważniejszym spotkaniem. Wielu graczy dowiaduje się wręcz o tym w momencie, gdy spotkanie już trwa. To właśnie w takiej sytuacji ważny może okazać się dobór bukmachera. Wybierając odpowiedniego mamy możliwość zagrania tzw. kontry, co sprawi, że nasze możliwe straty będą naprawdę minimalne.

– historia spotkań — To kolejny element udanej analizy. Często jest bowiem tak, że dana drużyna ma konkretnego rywala, na którego gra się jej dużo łatwiej niezależnie od miejsca w tabeli lub takiego, który jest dla nich zmorą. Warto więc przeanalizować historię spotkań między obiema zespołami. Trzeba to jednak zrobić odpowiedzialnie. Nie warto brać bowiem pod uwagę spotkań rozgrywanych wiele lat temu.

– analiza tabeli — Przeglądając tabele ligowe, możemy dostrzec wiele informacji, które pomogą nam poprawnie obstawiać. Często się zdarza, że drużyny, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy, są odkryciami danego sezonu, a drużyny, które wcześniej wygrywały, nagle mają gorszy sezon i przegrywają z potencjalnie słabszymi rywalami. Warto więc przyglądać się aktualnej sytuacji danej ligi, co pozwoli nam uniknąć takich przykrych niespodzianek. Warto także zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt, a dokładniej to, czy dana drużyna lepiej gra na wyjeździe, czy na swoim terenie. Często zdarza się przecież, że słabsze drużyny, które grają u Siebie, wygrywają z mocniejszymi rywalami właśnie dzięki przewadze swojego terenu.

– sprawdź kalendarz — dlaczego warto zwracać uwagę na, to kiedy jest rozgrywane spotkanie? Często jest tak, że obstawiając spotkanie, nie sprawdzamy jego terminu i okazuje się, że nagle murowany faworyt przegrywa. Jest tak, ponieważ może okazać się, że obstawiliśmy np. mecz pucharowy, podczas którego trener uznał, że da odpocząć zawodnikom z podstawowego składu przed ważnym spotkaniem w lidze. Warto więc przed postawieniem kuponu sprawdzić, czy to właśnie nie jest tego typu spotkanie.

– możliwość oglądania — w obecnych czasach możliwość oglądania spotkań na żywo nie jest dużym problemem, a może nam znacznie pomóc. Mając bowiem do dyspozycji zakłady LIVE i dostęp do spotkania możemy w każdej chwili reagować na sytuację w spotkaniu i starać się np. minimalizować możliwe straty.

Należy jednak pamiętać, że analiza to nie wszystko. W przypadku zakładów zawsze trzeba brać pod uwagę ryzyko, jakie się z nimi wiąże. Nigdy bowiem nie możemy powiedzieć, że przewidzieliśmy wszystko. Należy się z tym pogodzić i wyciągać wnioski z każdego postawionego przez nas kuponu. Warto również szukać swojego sposobu na grę, który zapewni nam dobre wyniki, a jednocześnie będzie sprawiać przyjemność, ponieważ to właśnie ona, obok możliwych zysków, powinna być głównym powodem, dla jakiego obstawiamy. Pewne jest jednak jedno, im większa będzie nasza wiedza, a analiza dogłębniejsza, tym większe są nasze szanse

Poprzedni artykułSTS największa wygrana w historii polskich bukmacherów
Następny artykułJakie wyróżniamy rodzaje zakładów bukmacherskich?
Co raz więcej legalnych bukmacherów oferuje lepsze bonusy i promocje bukmacherskie niż nielegalni w Polsce. Wyższe kursy bukmacherskie i niższą marże, to sprawia, że nie tęsknimy za dawnymi popularnymi bukmacherami online.