Prawdopodobnie każdy, kto oglądał kino akcji widział kiedyś, jak główny bohater siadał przy stoliku oraz ogrywał wszystkich naokoło w pokera. Naturalnie nie możemy wam zagwarantować, że wam uda się to samo – jednakże jeśli będziecie pracować nad swoimi umiejętnościami, być może kiedyś do tego stanu dojdziecie. Dlatego też dzisiaj opowiemy wam, jak wygrywać w pokera!

Jak wygrywać częściej w pokera? – Poradnik

Zanim zaczniemy – może wyjaśnimy jak grać w pokera?

Wielu graczy pokera zdaje sobie świetnie sprawę z tego, jak gdzie możemy zagrać w pokera online, jednakże początkujący gracze zazwyczaj nie mają pojęcia nawet, jak zacząć, dlatego też wyjaśnimy to na podstawie gry w pokera. W zwykłej grze w pokera rywalizuje ze sobą dwóch lub więcej graczy. Do przykładu możemy wam podać, że nie inaczej jest w wypadku gry w odmianę pokera typu texas holdem, jest ona dziś najpopularniejsza, nie tylko w stacjonarnych kasynach ale również i w kasynach online.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Gra w legalny poker online w polsce rozpoczyna się w ten sposób, że pierwszy gracz po prawej stronie od rozdającego wpłaca stawkę (big blind), następnie kolejny gracz (small blind) musi zrobić to samo. Następnie graczom zostaje wydane rozdanie, czyli każdy z nich otrzymuje dwie zakryte karty. Licytację rozpoczyna gracz po prawej stronie wpłacającego small blinda. W tym momencie każdy gracz może : spasować, czyli po prostu zrezygnować z dalszej rozgrywki, sprawdzić karty przeciwników, bądź też przebijać stawkę.

 Naturalnie jeśli wszyscy gracze spasują, to pokerzysta który pozostał w grze zgarnia całą pulę. Jeśli jest co najmniej dwóch graczy którzy chcą kontynuować grę, to krupier wyłoży trzy wspólne karty. Następuje runda licytacji w której ruch zaczyna gracz po prawej od rozdającego. Po standardowych czynnościach, jakie opisaliśmy powyżej, przechodzimy do rundy kolejnej, jeśli jest co najmniej dwóch graczy pozostałych w grze, krupier wykłada czwartą kartę wspólną. Po kolejnej, rundzie która przebiega tak jak ta poprzednio, dochodzi ostatnia wspólna karta. Po ostatniej rundzie licytacji następuje pokazanie kart własnych. Pulę wygrywa gracz, który ma najlepszy układ ze wszystkich.

No dobrze – ale jak wygrywać częściej w pokera?

To jednocześnie bardzo proste – oraz trudne za jednym zamachem, ponieważ aby wygrywać częściej w pokera przede wszystkim powinniśmy w tego pokera grać. Podchodzenie w różne sposoby (czy to granie agresywnie czy pasywnie) pozwoli nam wyrobić własny styl, przez co oprócz doświadczenia, zdobędziemy swój własny sposób na grę w pokera – czyli konsekwentne wygrywanie w przyszłości

Czy w pokera online możemy zagrać w Polsce?

Naturalnie że tak, choć nie wygląda to do końca tak, jakby nam się wydawało, z racji tego że jedna z firm –  STS oferuje zakłady na pokera, które polegają na tym, że obstawiamy rękę która wygra, a sami nie gramy pokera. Na ten moment jest to jedyna opcja dla graczy, którzy chcą grać w legalnego pokera online.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułPewne typy bukmacherskie – jak je znaleźć?
Następny artykułCzy 2020 rok przyniesie nam więcej alternatyw pokera online?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.