Zakłady bukmacherskie często kojarzą się z tradycyjnymi sportami, takimi jak piłka nożna czy siatkówka, ale w dzisiejszych czasach nawet gry komputerowe są w stanie dostarczyć ogromnych emocji. Dlatego większość bukmacherów posiada również oferty na zakłady na e-sport! Ale jak na tym zyskać?

Jak zyskuje się na typowaniu zakładów e-sportowych?

Wirtualne sporty

Starsze osoby często na widok e-sportów kręcą nosem i mówią ,,kiedyś to było”, wzgardzając wirtualnym światem. Tacy ludzie preferują w większości sporty tradycyjne, oparte na fizycznej rywalizacji, zapewniające emocje z racji tego że ogląda się osoby które wykonują jakąś czynność, zamiast po prostu ,,siedzieć przed komputerem”.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Jeśli chodzi o osoby w młodszym wieku, to na porządku dziennym są gry online oraz rozmowy o swoich ulubionych drużynach e-sportowych. W odstawkę odchodzą rozmowy o drużynach piłkarskich, na boczny tor odstawiane są też w większości tradycyjne sporty. Wiele młodych ludzi często ogląda również mecze profesjonalnych drużyn e-sportowych a nawet i „trenuje” aby w przyszłości zostać członkiem jednych z nich. Część z tych osób, po osiągnięciu wieku dorosłego również wiąże się z rynkiem e-sportowym, mianowicie typują wyniki meczów swoich ulubionych drużyn e-sportowych w zakładach bukmacherskich.

Czy zarobek na e-sportach jest czymś realnym?

Rynek gier komputerowych to obecnie ogromny biznes. Można na nim zarabiać spore pieniądze na wiele różnych sposobów. Można grać i handlować zdobytymi dobrami, skórkami i innymi przedmiotami, można próbować swoich sił w profesjonalnych turniejach e-sportowych i rożnego rodzaju imprezach, w których nagrody są liczone w milionach dolarów.

Zawsze również można zostać czy to psychologiem, doradcą lub trenerem e-sportowej drużyny. Nie każdy ma jednak takie możliwości i potencjał, by stawić czoła tym wszystkim wyzwaniom.

Jednak nic straconego, obstawianie Apex Legends, Rainbow Six Siege czy Fortnite i innych gier to zupełnie odmienna sprawa. Tu liczy się wiedza i doświadczenie, które można zdobyć własnoręcznie grając w te gry i śledząc poczynania najlepszych drużyn. Jeśli więc jesteście zapalonymi graczami i spędziliście w grach wiele godzin, to warto zastanowić się nad obstawianiem.

Jak wygląda stawianie zakładów na rozgrywki e-sportowe?

Tak naprawdę niczym nie różni się od typowania meczów w tradycyjnych dyscyplinach. Wybieramy swoją ulubioną drużynę e-sportową, ustalamy stawkę i „puszczamy” kupon. Możemy zdecydować się na zakład e-sportowy z pojedynczym zdarzeniem, albo zaszaleć i wytypować zakład akumulowany, a więc zainwestować stawkę na więcej niż jeden mecz. Ten drugi wariant jest, oczywiście, bardziej opłacalny, ale jednocześnie trudniej osiągać w nim sukcesy.

Musimy jednak pamiętać, że gry komputerowe jako sport, rozwijają się bardzo dynamicznie ale jeszcze trochę im brakuje do piłki nożnej czy koszykówki. Oczywiście, nikt nie mówi, że za kilka lat się to nie zmieni. Kto wie, może za parę lat finały ważnych rozgrywek w League of Legends czy CS:GO będą tak samo popularne jak mistrzostwa w piłce nożnej czy SuperBowl.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCo warto wiedzieć o obstawianiu e-sportu?
Następny artykuł5 najlepszych porad dla graczy zakładów sportowych
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.