Bukmacherzy oferują nam mnóstwo różnego rodzaju metod płatności. Każdy gracz ma możliwość skorzystania z tego, co najbardziej mu w danej chwili pasuje. Możemy wpłacać za pomocą kart kredytowych i debetowych, przelewów bankowych, błyskawicznych przelewów, portfeli internetowych, Blika i wielu, wielu innych. Jakie są plusy i minusy każdego z tych rozwiązań?

metody płatności bukmacherskich
Jakie są popularne metody płatności do bukmacherów online?

Przelew bankowy

Przelew bankowy to jedna z pierwszych metod płatności, która jeszcze kilka lat temu dominowała nie tylko wśród polskich legalnych bukmacherów, ale także przy robieniu zakupów w Internecie i przesyłania pieniędzy za daną usługę. Obecnie jednak jest to już nieco zapomniana metoda, która posiada sporo ograniczeń.

Korzystając z tej metody, musimy liczyć się z tym, że przelane pieniądze nie znajdą się od razu na naszym koncie gracza. Przelew musi zostać wcześniej zaksięgowany przez oba banki (nasz i bukmachera), a także zostać zanotowany przez pracowników firmy bukmacherskie. Dodatkowo, w weekendy przelewy nie funkcjonują, więc zdarza się, że na pieniądze czekamy nawet kilka dni.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Ciężko doszukiwać się plusów w tej metodzie, gdyż konkurencja oferuje wszystko lepiej, sprawniej i szybciej. Zwykłe przelewy mogą być wykorzystywane tylko wtedy, gdy nie zależy nam na czasie albo nie ufamy innym systemom transferów finansowych.

Błyskawiczne przelewy internetowe

Błyskawiczne przelewy internetowe obsługiwane są przez takie firmy jak np. przelewy 24, tpay.com, PayU czy DotPay. Jak sama nazwa wskazuje, pieniądze wpłacone za pomocą tej metody trafiają na nasze konto u bukmachera w przeciągu kilkunastu sekund od momentu zakończenia transakcji. Ta metoda płatności obsługiwana jest praktycznie przez każdego legalnego w Polsce bukmachera i można z niej skorzystać posiadając konto bankowe w jednym z kilkudziesięciu najbardziej popularnych banków w naszym kraju. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Największym plusem jest to, że przelewy takie są błyskawiczne. Nie jest istotne to czy jest środek nocy, czy święta Wielkanocne. Informacja o przelewie trafia do operatora, który informuje o tym bukmachera. Raz wykonanego przelewu nie można ani cofnąć, ani zatrzymać, gdyż wszystkie środki potrzebne do transferu pieniężnego są blokowane na koncie, więc zarówno firma jak i bukmacher mogą bezpiecznie przetransferować odpowiednią kwotę na konto gracza, zanim sam przelew zostanie zaksięgowany i rozliczony przez bank. Metoda ta praktycznie nie ma minusów, gdyż wszystko działa szybko i sprawnie.

Karty kredytowe i debetowe

Karty kredytowe i debetowe to także bardzo dobry sposób na wykonanie płatności. Taki sposób transferu pieniężnego jest niezwykle szybki i prosty. Wystarczy tylko posiadać kartę debetową lub kredytową, a także konto w banku. W okienku, w którym dokonujemy płatności musimy wpisać tylko swoje dane, a także informacje o karcie i pieniądze po kilku chwilach znajdują się już na koncie gracza. Metoda ta jest całkowicie darmowa i jak widać, błyskawiczna. Statystyki mówią, że wpłacanie pieniędzy przy pomocy kart jest najbardziej popularna metodą płatności bukmacherskich w Internecie.

Portfele internetowe

Portfele internetowe, takie jak Skrill i Neteller były swego czasu najbardziej popularnymi metodami płatności u bukmacherów. Spowodowane to było tym, że dopóki jeszcze granie u nielegalnych obecnie bukmacherów nie było karane, to oba te portfele gwarantowały nam duże bezpieczeństwo naszych środków i błyskawiczne transfery pieniężne, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Gracze obciążani byli tylko kosztami przewalutowania. 

Obecnie nie są już to tak często wykorzystywane metody, jako iż do polskich bukmacherów możemy wpłacać za pomocą błyskawicznych przelewów i kart kredytowych. Wielu graczy pozostało jednak przy wpłacaniu pieniędzy poprzez portfele, gdyż czują ogromny sentyment do tego rozwiązania.

O ile wpłaty pieniędzy za pomocą portfeli internetowych są błyskawiczne i bardzo proste, to w przypadku wypłat, wiele osób bardzo się rozczaruje. Obecnie nie ma możliwości wypłacania pieniędzy zarówno na Skrill jak i Neteller, gdyż zabrania tego polskie prawo. 

Poprzedni artykułBłędy, które bukmacherzy popełniają najczęściej!
Następny artykułAplikacje bukmacherskie – dlaczego coraz więcej graczy z nich korzysta?
Co raz więcej legalnych bukmacherów oferuje lepsze bonusy i promocje bukmacherskie niż nielegalni w Polsce. Wyższe kursy bukmacherskie i niższą marże, to sprawia, że nie tęsknimy za dawnymi popularnymi bukmacherami online.