Gry typu battle royale zdobyły popularność na rynku gier on-line szturmem. Gdyby jednak nie jednak inspiracja filmowa, to być może ten gatunek gier powstałby o wiele później. Poniżej przedstawiamy wam najpopularniejsze tytuły które możemy obstawiać!

Najpopularniejsze tytuły battle royale w e-sporcie

Czym właściwie jest gatunek battle royale?

Gry opierające się na gatunku battle royale polegają na tym, że zwycięzca może być tylko jeden (bądź też jedna drużyna). Pozycje startowe dla graczy mieszczą się zazwyczaj w samolocie (PUBG) lub w jakiejś jego odmianie (battlebus – Fortnite). Na początku rundy gracz nie posiada żadnego uzbrojenia (oprócz broni białej) i jego zadaniem jest znaleźć sprzęt, zlikwidować innych graczy oraz po prostu przetrwać.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Czy zwykły człowiek może na poniższych tytułach zarobić?

Oczywiście że tak, wystarczy że zaczniemy obstawiać zakłady na e-sport u polskich bukmacherów. Jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę, na temat którychś z powyższych tytułów, możemy bez problemu wygrać całkiem spore pieniądze.

Fortnite – popularna nie tylko u najmłodszych

250 milionów zarejestrowanych graczy – taka ilość użytkowników oznacza że Fortnite w dzisiejszych czasach jest jednym z najpopularniejszych tytułów w kategorii battle royale na świecie. Tytuł ten jest popularny zarówno jak i u młodszych graczy, ale również u dorosłych. Dobrym przykładem są tutaj przeróżne turnieje organizowane przez platformę twitch.

Playerunknown’s battlegrounds

W skrócie PUBG to tytuł który jako pierwszy wybił się na szczyty popularności jeśli chodzi o gatunek gier battle royale, ponieważ był produkcją projektowaną od podstaw w tym właśnie gatunku. Jak już wspominaliśmy, gatunek battle royale narodził się z inspiracji z filmu  ,,Hunger Games”, na początku istniał tylko jako dodatek, kreowany przez jego fanów do gier takich jak minecraft. PUBG był pierwszy i temu zawdzięcza swoją ogromną popularność, choć sama gra nie powala grafiką czy mechanizmem gry. Z początku dużym problemem tej gry były liczne bugi, cheaterzy oraz kiepskiej jakości serwery. Mimo tych problemów, z czasem developerzy wyprostowali większość błędów tej gry i jest ona jedną z najciekawszych tytułów dostępnych na rynku.

Apex legends – nowy król twitcha

Zaraz po wyjściu Apex Legends, gra stała się bardzo popularna wśród graczy każdego wieku, do tego stopnia że Fortnite pozostał daleko w tyle. Popularność Apex legends nadal jest w całkiem początkowym stadium, co przekłada się również na sporą ilość wypuszczanego przez twórców contentu.

Na czym polegają zakłady na e-sport?

Otóż to proste, staramy się przewidzieć wynik danego spotkania e-sportowego. Dla początkujących wydaje się to dość łatwe, jednakże powinniśmy pamiętać o tym, że zakładamy się z legalnym i dodatkowo profesjonalnym bukmacherem, przez co wygrana może nie być najłatwiejsza, bądź też wygrana może być dość niska, jeśli naturalnie obstawimy mecz, który będzie bardzo jednostronny, a co za tym idzie, bardzo łatwy do przewidzenia.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzy jeśli chcemy grać w pokera online, możemy liczyć na jakieś bonusy online?
Następny artykułZakłady sportowe online – jak zacząć?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.