Zakłady bukmacherskie cieszą się w Polsce olbrzymią popularnością. Co chwilę powstają nowe firmy bukmacherskie, które starają się zachęcić graczy do utworzenia u siebie konta wieloma sposobami. W dzisiejszym artykule omawiamy jedną z najistotniejszych kwestii dotyczącą rynku bukmacherskiego. Zajmiemy się bowiem nielegalnymi bukmacherami. Jak rozpoznać, że dana firma bukmacherska jest nielegalna? Na to i wiele więcej innych pytań odpowiemy Państwu w poniższym artykule.

nielegalni bukmacherzy w polsce
Spis nielegalnych bukmacherów internetowych w Polsce

Nielegalni bukmacherzy w Polsce

Bardzo wiele zmian na rynku bukmacherskim miało miejsce w 2017 roku. Wówczas doszło do znowelizowania przepisów ustawy antyhazardowej. Nowe przepisy ustawy nakładały na firmy bukmacherskie szereg obowiązków i obostrzeń. Te przepisy nie spodobały się wielu firmom bukmacherskim. W związku z tym podejmowały decyzje o zakończeniu działalności. Niektóre spośród tych firm zaczęły również świadczyć swoje usługi w sposób nielegalny. Przypomnijmy: każda firma, która chce świadczyć swoje usługi w sposób w pełni legalny, musi uzyskać od Ministerstwa Finansów specjalną licencję uprawniającą do prowadzenia legalnej działalności na terenie Polski oraz obsługiwania zakładów wzajemnych.

Nie wszystkie firmy bukmacherskie starały się o uzyskanie tej licencji – wolały pójść na skróty i świadczyć swoje usługi nielegalnie. Nowa ustawa mówi jednak o tym, że wszystkie firmy, które będą próbowały świadczyć swoje usługi w sposób nielegalny, będą musiały liczyć się z poniesieniem wielu przykrych konsekwencji. Każda witryna nielegalnego bukmachera jest blokowana, a na niej zamieszczany jest specjalny komunikat, w którym są zawarte informacje odnośnie przyczyn zablokowania takiej strony. Komunikaty o zablokowaniu witryny nielegalnej firmy bukmacherskiej zawierają między innymi następujące zdanie:

sts bonus bez wpłaty własnej
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

„Uwaga – strona internetowa, z którą chcesz podjąć próbę połączenia, została wykorzystana do nielegalnego oferowania gier hazardowych” – ten komunikat jasno wskazuje, że bukmacher, z którego usług chcieliśmy skorzystać, świadczy swoje usługi w sposób nielegalny. Jeśli zobaczą Państwo na stronie bukmachera komunikat tego typu, to jest to jasny sygnał, że była to firma świadcząca swoje usługi w sposób całkowicie nielegalny. Dokładna lista nielegalnych oraz legalnych firm bukmacherskich znajduje się na stronie hazard.mf.gov.pl – zachęcamy gorąco do tego, aby odwiedzać ją na bieżąco. Dzięki temu można posiadać zawsze aktualną wiedzę odnośnie legalności poszczególnych firm bukmacherskich. 

Którzy bukmacherzy w Polsce nie mają licencji od Ministerstwa Finansów?

Którzy bukmacherzy w Polsce nie posiadają licencji od Ministerstwa Finansów? W większości przypadków są to zagraniczne marki, które niegdyś cieszyły się olbrzymią popularnością. Jedną z takich firm jest na przykład firma Bet 365. Bardzo dużo osób lubiło również bukmachera Expekt. Znaczna liczba graczy poszukuje teraz w internecie informacji odnośnie daty powrotu tych bukmacherów na polski rynek zakładów wzajemnych online. Niestety, na ten moment nie ma żadnych potwierdzonych informacji odnośnie daty powrotu powyżej wymienionych firm bukmacherskich na polski rynek zakładów bukmacherskich online. 

Wiele osób jednak podaje plotki mówiące o tym, że zagraniczne firmy bukmacherskie podejmują starania mające na celu przywrócenie ich marek na polski rynek zakładów bukmacherskich. Nie wiadomo jednak, ile w tych doniesieniach jest prawdy. Warto pamiętać o tym, że zagraniczne marki cieszyły się w Polsce naprawdę dużym uznaniem. Angażowały również do swoich działań promocyjnych znane osoby z dziedziny sportu. Ponadto sponsorowały polskie drużyny.

I tak, Expekt sponsorował polską Reprezentację piłki nożnej, a jego twarzą był prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Z kolei twarzą bukmachera Betclic został Mateusz Borek, czyli niezwykle popularny komentator sportowy. Bet at Home zajmował się promowaniem skoków narciarskich, zaś Unibet pierwszej ligi piłkarskiej. Być może te firmy już wkrótce powrócą na polski rynek. 

Póki co jeśli chcesz obstawiać mecze u bukmacherów to tylko i wyłącznie u takich, którzy posiadają zezwolenie Ministra Finansów, przykładowo STS, Etoto czy Fortuna. Tylko u legalnych bukmacherów nie popełniasz przestępstwa.

Poprzedni artykułWarunki obrotu bonusem u Polskich bukmacherów online
Następny artykułBonus dla nowych graczy w Milenium
Co raz więcej legalnych bukmacherów oferuje lepsze bonusy i promocje bukmacherskie niż nielegalni w Polsce. Wyższe kursy bukmacherskie i niższą marże, to sprawia, że nie tęsknimy za dawnymi popularnymi bukmacherami online.