Jeśli jesteś osobą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, to na pewno przydadzą Ci się wskazówki, które sprawią, że będziesz lepiej przygotowany do obstawiania za pieniądze. Zakłady bukmacherskie to bowiem szereg działań i decyzji, które poprzedzają obstawianie. Musisz znać przecież rynek, wybrać bukmacherów, poznać dyscyplinę sportu oraz interesujące Cię systemy gry. Ten artykuł postara się przybliżyć Ci jak najwięcej z tych ważnych informacji.

obstawianie u bukmacherów
Jak obstawiać w internecie żeby wygrać z bukmacherem

Wybór najlepszego bukmachera

Jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem obstawiania zakładów bukmacherskich, powinniśmy na samym początku wybrać odpowiednie do tego miejsce. Rynek w ostatnich latach bardzo się rozrósł, co sprawia, że ciężko jest wybrać na jedno takie miejsce. Na rynku jest wiele firm bukmacherskich, o których słyszeliśmy lub dopiero usłyszymy. Część z nich należy do jednej grupy kapitałowej, a część to osobne marki.

Jeśli chcemy zdecydować się na jednego bukmachera, u którego będziemy obstawiać warto posiłkować się specjalnymi rankingami, które dostępne są w sieci. Rankingi te omawiają wiele ważnych spraw takich jak doświadczenie firmy, jej oferta, opinie na jej temat czy bonusy. Całość zaś podsumowana jest jako ocena, a ta im wyższa, tym bukmacher jest lepszy.

Jeśli jednak zależy nam na dobrej ofercie pod względem promocji i zakładów to powinniśmy zdecydować się na posiadanie kilku kont u różnych bukmacherów. Musimy bowiem wiedzieć, że firmy nie zawsze stosują ten sam kurs dla danego spotkania. Może się więc zdarzyć, że kurs na drużynę, którą chcemy obstawić, u jednego bukmachera będzie wynosić 2.10, a u innego 2.20. Takie różnice powodują, że możemy liczyć na lepsze wygrane oraz świetnie sprawdzają się w strategii tzw. surebetów.

sts bonus bez wpłaty własnej
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Polega ona na tym, że wyszukujemy bukmacherów różnic w kursach na ten sam mecz, a następnie taką samą kwotę stawiamy u jednego na drużynę A, a u drugiego na B. Wygramy więc jeden zakład i jesteśmy o kilka złotych na plus. Dodatkowo posiadając kilka kont mamy także dostęp do większego wyboru promocji oraz kilku bonusów powitalnych.

Kapitał jest bardzo ważny

Oczywiste jest, że w zakładach ważne są kwestie finansowe. To dotyczy jednakowo naszego budżetu, ale także kwot, za jakie obstawiamy. Powinniśmy w każdym tygodniu lub miesiącu ustalić stawkę, za którą planujemy grać. To pozwoli nam uniknąć sytuacji, że w danym tygodniu nie mamy pieniędzy na ważniejsze rzeczy. Wiele osób, które nie ustawiają sobie takich kwot, także wpada w szpony hazardu, z których następnie ciężko jest się wyrwać. Może nam w tym pomóc sama firma bukmacherska, ponieważ wiele z nich oferuje systemy bezpiecznej gry, które pozwalają ustalić takie stawki. Gdy je przekroczymy, nie będziemy już w stanie grać dalej.

Ważne jest również ustalenie maksymalnej kwoty, jaką przeznaczymy na dany zakład. Nie powinno się bowiem grać za cały kapitał czy nawet za znaczną jego część, ponieważ prowadzi to do szybkiej jego straty. Najlepiej jest ustalić, że na dany kupon przeznaczamy nie więcej niż 2-3% naszego budżetu. To sprawi, że kapitał starczy nam na dłużej, a możliwe starty nie będą tak dotkliwe.

Jak najmniej dyscyplin do obstawiania

Wiele osób, które zajmują się zakładami bukmacherskimi od dłuższego czasu radzi, by skupiać się na jak najmniejszej możliwej ilości dyscyplin sportowych. Oczywiście, możemy się interesować jednocześnie piłką nożną, koszykówką, hokejem czy wyścigami konnymi, jednak rozdrabniając się na tyle dziedzin, ciężko będzie nam zdobyć wiedzę, która sprawi, że będziemy pewni w obstawianiu. Gdy chcemy obstawiać wiele kuponów, powinniśmy więc mieć wiedzę na temat danej ligi, zawodów czy przewidywanych wyników.

Nie powinniśmy bowiem stawiać na chybił trafił, ponieważ to prowadzić będzie tylko do strat. Powinniśmy poznać aktualną formę drużyny, to czy lepiej gra u siebie, czy na wyjeździe oraz to jakie są kontuzje. W przypadku piłki nożnej warto się zdecydować również na wybór maksymalnie dwóch lig, które będziemy śledzić oraz obstawiać. To pozwoli nam uniknąć niewiadomych.

Typy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, które dostępne są na specjalistycznych portalach, zarówno płatnych, jak i darmowych, to jedna z lepszych form pomocy dla graczy, którzy zaczynają swoją przygodę z zakładami. Na czym to polega? Otóż doświadczeni gracze dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wyników danych spotkań.

Wielu z nich może zaś pochwalić się naprawdę wysokimi wynikami typowania, co znacząco zbliża ich do osób, które pracują dla bukmacherów oraz ustalają kursy. Możemy więc oczywiście skorzystać z takiej wiedzy. Można też sprawdzić takie typy, a następnie porównać je z wynikami spotkań, które typowali.

Jak możecie zauważyć, wszystkie te porady dotyczące gry u bukmachera dotyczą tylko kilku istotnych aspektów grania, takich jak finanse, wybór odpowiedniego miejsca czy sposobu gry. Przyswajając sobie te informacje i stosując je w praktyce, zapewniamy sobie dużo lepszy start niż osoby, które nie mają takiej świadomości. Na koniec warto jeszcze dodać, że musimy pamiętać o tym, że nie będziemy zawsze wygrywać i przegrywanie to część zakładów. Nie ma co się tym denerwować, a warto wyciągać z tego wnioski.

Poprzedni artykułDlaczego warto zainwestować w programy sportowe?
Następny artykułWarunki obrotu bonusem u Polskich bukmacherów online
Co raz więcej legalnych bukmacherów oferuje lepsze bonusy i promocje bukmacherskie niż nielegalni w Polsce. Wyższe kursy bukmacherskie i niższą marże, to sprawia, że nie tęsknimy za dawnymi popularnymi bukmacherami online.