Jeden aspekt promocji bukmacherskich budzi u wielu graczy niepokój. Mowa o kwestii obrotu bonusem u Polskim bukmacherów online. Co to jest? Jakie są wymagania i na co zwracać uwagę przy obrocie takim bonusem? Postaramy się to wyjaśnić w tym krótkim artykule.

obrót bonusem bez depozytu
Jak obrócić bonus bukmacherski w Polskich zakładach sportowych

Czym jest obrót bonusem? 

Obrót bonusem polega na zawarciu zakładów na kwotę, którą określa regulamin danego bonusu. Warunkiem jest bardzo często kwota postawionych stawek, która musi przewyższać tą podaną w warunkach. Bukmacherzy podają kwoty obrotu na różne sposoby, więc warto wyrazić kwotę tego obrotu w liczbie bonusów, ponieważ wtedy ukarze się nam jego prawdziwa efektywna wysokość.

Obrót pieniędzmi w zakładach bukmacherskich jest konieczny w przypadku uzyskania tego bonusu. Do momentu spełnienia postanowień, które są w regulaminie, nasze pieniądze są zamrożone, a to sprawia, że nie możemy ich wypłacić w całości. Taka akcja może często zakończyć się zablokowaniem wypłaty, a czasami nawet utratą bonusu i wygranej, którą dzięki niemu zdobyliśmy.

Regulamin obrotu bonusu

Występując o bonus u bukmachera, automatycznie akceptujemy jego warunki. Dlatego powinniśmy uznać za swój priorytet czytanie szczegółów takich promocji. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

– wysokość obrotu, czyli wielokrotność kwoty, która musi zostać zagrana, by spełnić warunek obrotu,
– sposób obliczania, mówi on nam czy należy obracać przyznanym bonusem, naszym depozytem, czy może też wpłatą i bonifikatą,
– kurs minimalny, wskazuje kurs minimalny dla obstawianych gier, by te się liczyły,
-czas na obrót, czyli ile dni mamy, by spełnić warunki promocji,
– liczba zdarzeń na kuponie,
– haczyk, czyli jakie zakłady nie liczą się do obrotu.

sts bonus bez wpłaty własnej
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Wypłata bonusu i wygranych

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, jeśli spróbujemy wypłacić pieniądze przed zakończeniem obrotu, może okazać się, że bonus został anulowany i straciliśmy wygrane, które z niego pochodziły. Regulaminy mówią, że wypłata pieniędzy będzie możliwa, dopiero gdy zakończymy proces obrotu. To ma chronić bukmacherów przed oszustami, którzy wyłudzają dodatkowe pieniądze.

Każdy z bukmacherów pokazuje swoim graczom, jaka część obrotu już została przez nich wyrobiona. Może to być podział stanu konta na depozyt i bonus, punkty lojalnościowe lub informacja o kwocie, którą jeszcze musimy obstawić.

Musimy też pamiętać, że zawsze pierwsze wykorzystywane są środki z naszego depozytu, a nie te pochodzące z bonusu.

Kiedy bonus bukmacherski zostaje nam przyznany?

Bonusy możemy podzielić na kategorie według czasu ich pozyskania. Musimy poszukać odpowiednich informacji w regulaminie, by dowiedzieć się, kiedy bonus zostanie nam przyznany. Jakie to kategorie?

– po zaksięgowaniu wpłaty — automatycznie, od razu w momencie złożenia depozytu,
– po użyciu kodu bonusowego — w momencie wpisaniu kodu, który otrzymamy od danego bukmachera,
– po dokonaniu całkowitego obrotu — pieniądze dostaniemy, dopiero gdy spełnimy wszystkie wymogi,
– po obróceniu depozytem — to zasada, która mówi nam, że najpierw musimy zagrać za kwotę naszego depozytu, a dopiero wtedy spełnić resztę warunków,
– częściowo z obrotem — sposób ten polega na tak zwanych kamieniach milowych. Każdy kolejny spełniony prób odblokowuje nam kolejne środki,
– dodany przez bukmachera — bonus ten przyznawany jest nam przez bukmachera, gdy skontaktujemy się z jego obsługą.

Działanie wbrew regulaminowi 

Bukmacherzy są bardzo sprawni i bezwzględni dla osób, które próbują ominąć lub oszukać regulaminy. Każdy użytkownik, który spróbuje wypłacić pieniądze przed zakończeniem obrotu, musi się z tym liczyć. Możemy stracić w ten sposób przyznany bonus i wszystkie środki, które wygraliśmy przy jego pomocy.

Taka sama sytuacja wystąpi też, gdy przekroczymy limit czasowy danej promocji. Wtedy na naszym koncie zostaną tylko te środki, które kwalifikowane są jedynie jako pierwszy depozyt. Można jednak czasami wnioskować o przedłużenie czasu na dokonanie obrotu. Zrobić tam można podczas rozmowy z supportem danego bukmachera. To także tam powinniśmy kierować wszystkie nasze pytania, jeśli mamy jakieś wątpliwości dotyczące obrotu bonusem czy innych warunków danej promocji.

Poprzedni artykułPoczątek przygody z zakładami bukmacherskimi
Następny artykułNielegalni bukmacherzy w Polsce – jak ich rozpoznać?
Co raz więcej legalnych bukmacherów oferuje lepsze bonusy i promocje bukmacherskie niż nielegalni w Polsce. Wyższe kursy bukmacherskie i niższą marże, to sprawia, że nie tęsknimy za dawnymi popularnymi bukmacherami online.